فواید قهوه و مزیت های استفاده از آن

فواید قهوه اسپرسو
خواص قهوه اسپرسو
2019-08-22
کافه گلاسیه
کافه گلاسه و طرز تهیه آن
2019-08-22
فواید قهوه

فواید قهوه و مزیت های استفاده از آن

یکی از نوشیدنی هایی که در حال حاضر بین مردم طرفدار زیادی پیدا کرده عبارت است از:قهوه.
بعضی از این افراد فکر میکنند که قهوه ضررهای زیادی برای بدن دارد.اما قهوه  طبیعی مثل تمامی خوراکی های موجود دیگر علاوه بر ضررها فواید بسیار مفیدی برای بدن دارد.
در ادامه ی متن بعضی از فایده های قهوه را برای شما بازگو میکنیم.

فواید قهوه

فواید قهوه

1) قدرت آنتی اکسیدانی : دانه های قهوه دارای بسیار زیادی آنتی اکسیدان میباشد.
پژوهشگران طبق تحقیقاتی که انجام داده اند متوجه شدند که یک فنجان قهوه در برابر یک فنجان آب پرتغال و تمشک دارای آنتی اکسیدان بیشتری میباشد.
همچنین مقدار فلونیک موجود در قهوه بسیار بیشتر از فلونیک موجود در کاکائو و چای است.
تحقیقات انجام شده در این زمینه نشان میدهد اضافه کردن شیر و یا خامه به قهوه .. هیچ تاثیری در جذب آنتی اکسیدان ها ندارد.
گفته میشود بهتر است به قهوه شکر اضافه نشود..به این دلیل که باعث تاخیر جذب آنتی اکسیدان موجود در قهوه میشود

کافئین خطر مبتلا شدن به بیماری پارکینسون را کاهش میدهد
بعد از آلزایمر..پارکینسون دومین بیماری رایج در رابطه با اختلال عملکر مغز است.از بین رفتن سلول های ترشح کننده ی دوپامین باعث بوجود آمدن این بیماری میشود.همانند آلزایمر این بیماری نیز دارای هیچ درمان شناخته شده ای نمیباشد که همین امر سبب میشود پیشگیری از آن اهمیت دوچندانی داشته باشد.
طبق تحقیقات انجام شده..نوشیدن قهوه خطر مبتلا شدن به این بیماری را بین 30 الی 60% کم میکند.
در این بخش کافئین باعث جلوگیری از این بیماری میشود که باید در نظر گرفت کسانی که قهوه بدون کافئین مصرف میکنند از مبتلا شدن به این بیماری در امان نیستند

3) کم شدن آسیب های کبدی : خوردن روزانه سه فنجان قهوه میتواند خطر پیشرفت بیماری هپاتیت C را به مقدار قابل توجهی کاهش دهد.

4) کلیه و سنگ صفرا : نوشیدن حداقل روزانه یک فنجان قهوه خطر مبتلا شدن به بیماری سنگ کلیه را تا 10% کاهش میدهد.البته کسانی که روزانه مقدار زیادی از این نوشیدنی استفاده میکنند ( 4 فنجان به بالا) 25% احتمال مبتلا شدنشان به بیماری سنگ کلیه نسبت به کسانی که کلا قهوه نمینوشند بیشتر است.

5) کم شدن خطر مبتلا شدن به نقرس : افرادی که در طول روز بیش از چند فنجان قهوه مصرف میکنند 40% کمتر از کسانی که مقدار کمی قهوه در روز مصرف میکنند در معرض مبتلا شدن به بیماری نقرس هستند

6) آلزایمر : افرادی که در زندگی روزمره ی خود از قهوه استفاده میکنند دیرتر مبتلا به بیماری آلزایمر میشوند

فواید قهوه

فواید قهوه 2

1)قهوه انرژی را افزایش میدهد و ذهن را هشیار تر میکند
قهوه موجب میشود خستگی کمتری در طول روز احساس شود و همچنین هوشیاری سطح مغز را بالا میبرد.این خاصیت قهوه به دلیل وجود ماده ایی به نام کافئین است که رایج ترین ماده ی محرگ و روان گردان در دنیاست.
به عبارت ساده بعد از جذب کافئین در خون..کافین به سمت آدنوزین ( علل حس خستگی و خواب) میرود و از فعالیت آن جلوگیری میکند.همچنین کافئین موجب افزایش تولید دوپامین و نوراپی نفرین میشود.دوپامین علل توانایی..انرژی و لذت است و نوراپی نفرین برای یادگیری..کنترل احساسات و دقت میباشد.
آزمایش های انجام شده بر روی بدن انسان ها نشان میدهد که نوشیدن قهوه از جوانب مختلفی عملکرد مغز را بهبود میبخشد

2)اثر چربی سوزی :

تقریبا در تمام مواد چربی سوز موجود در بازار کافئین وجود دارد.این خود یک دلیل قاطع بر خاصیت چربی سوزی قهوه است که اصل آن نیز ثابت شده است.
تحقیقات و مطالعات انجام شده در این زمینه نشان میدهد که کافئین میتواند 3 الی 11 درصد سوخت و ساز بدن را بالا ببرد.
تحقیقات دیگری نیز انجام شده که نشان میدهد کافئین میتواند در افراد چاق 10% و در افراد لاغر تا 29 % چربی سوزی را افزایش بدهد..اما این امکان نیز وجود دارد که در صورت مضرف زیاد..طولانی و مداوم قهوه..اثز چربی سوزی کم شود.

3) خوردن قهوه موجب عملکرد بهتر فیزیکی :
خوردن قهوه و کافئین موجود در قهوه باعث تحریک سیستم عصبی میشود و اینکار موجب رسیدن پیام چربی سوزی به بدن میشود.
علاوه بر این.. کافئین آدرنالین خون را هم بالا میبرد که با افزایش آدرنالین.. بدن انسان به استرس های احساسی و فیزیکی پاسخ میدهد که به آن (جنگ یا گریز) میگویند.
4) به طور کل میتوان گفت کافئین میزان آدرنالین بدن را افزایش میدهد و موجب آزاد شدن اسید های چرب از بافت چربی میشود و همچنین منجر به سلامت عمکرد فیزیکی میشود

5)جلوگیری از بیماری آلزایمر و زوال عقل:
رایج ترین بیماری اختلال عملکرد مغز در دنیا آلزایمر است.
به طور معمول افراد بالای 60 سال به این بیماری دچار میشوند.اما متاسفانه در حال حاضر درمانی برای بیماری آلزایمر وجود ندارد.با این حال کارهای مختلف زیادی را میتوان برای جلوگیری از این بیماری انجام داد که میتوان به تغذیه سالم..ورزش.. و همچنین نوشیدن قهوه اشاره کرد.
طبق آزمایشات انجام شده کسانی که قهوه مصرف میکنند 65% نصبت به دیگر افراد کمتر در معرض خطر مبتلا به بیماری آلزلیمر قرار میگیرند

6)محافظت کبد توسط کافئین قهوه
یکی از شگفت انگیزترین اعضای بدن کبد است که صدها کار مهم و اصلی در بدن انجام میدهد.بیماری هایی مانند کبد چرب وهپاتیت بر کبد تاثیر مستقیمی دارد و به این بیماری هایی که باعث بوجود اومدن حالتی در کبد میشوند سیروز کبدی میگویند.در این بیماری ها کبد به دلیل عفونت پوسیده میشود.
طبق مطالعات انجام شده در این زمینه به اثبات رسیده که قهوه این نوشیدنی معجزه آسا میتواند در برابر سیروز..از کبد محافظت نماید.از این رو کسانی که روزانه 3 فنجان و یا بیشتر از قهوه استفاده میکنند 80% کمتر در معرض ابتلا به این بیماری قرار میگیرند

7)ضد افسردگی و شادی آور
یکی از پیامد های مفید قهوه جلوگیری از افسردگی است ، افسرگی یک اختلال روحی به شمار میاید که یک چهارم مردم امریکا را درگیر خود کرده
بر اساس تحقیقات دانشگاه هاروارد که در سال 2011 به انجام رسید
خانم هایی که هر روزه 4 فنجان قهوه ویا بیشتر مصرف میکنند احتمال ابتلا به افسردگی را تا 20 درصد کاهش میدهند

و همچنین در دیگر آزمایشی که به صورت وصیع بر روی 208424 نفر صورت گرفت
مشخص شد که افرادی که تعداد 4 فنجان قهوه و یا بیشتر در روز مصرف کنند احتمال این که دست به خودکشی بزنند حدود 53 درصد کمتر است

8)قهوه خطر سکته را کاهش میدهد باعث بیماری قلبی نمیشود
اغلب گفته میشود که کافئین فشار خون را بالا میبرد.این حرف صحیح است اما تاثیر آن کم است و اگر به طور منظم و صحیح مصرف شود اثر بالا رفتن فشار خون را از بین میبرد.
با این حال ممکن است این اثر در برخی افراد باقی بماند پس با این حال باید در نظر داشت اگر فشار خون بالا دارید در مصرف قهوه احتیاط کنید.
تحقیقات نیز نشان میدهد کسانی که قهوه مصرف میکنند 20% کمتر دچار سکته و عارضه های قلبی میشوند.

9) قهوه موجب افزایش طول عمر میشود
با توجه به این که قهوه از مبتلا شدن به بسیاری از بیماری ها جلوگیری میکند..پس این امر منطقی است که قهوه موجب افزایش طول انسان میشود.
تحقیقات نشان میدهد که خطر مرگ در کسانی که قهوه مصرف میکنند کمتر است.
در تحقیق و دو مطالعه ی بسیار وسیع که مورد قهوه صورت گرفته.نوشیدن قهوه به مدت 18 الی 24 سال باعث 26% کاهش خطر مرگ در زنان و 20% در مردان میشود.
همچنین در یک مطالعه ی 20 ساله که بر روی بیماران دیابتی صورت گرفت..مشاهده شد بیماران دیابتی که قهوه مصرف میکنند 30% میزان مرگ و میر آنان کاهش پیدا کرد.

شما خریداران و مصرف‌کنندگان دانه‌های قهوه در ایران می‌توانید دانه‌ مرغوب قهوه  را به صورت آنلاین تهیه نمایید. جهت سفارش و کسب اطلاعات بیشتر لطفا از طریق کانالهای ارتباطی زیر با ما تماس حاصل بفرمایید.

شماره تماس : 09129780370  محمد مهرسام

اینستاگرام :@mehrsam_coffee

وب سایت : www.coffeeirani.ir

آدرس دفتر: خیابان امام ، میدان شورا ، پاساژ ثنا ، طبقه همکف واحد 23

شرکت بازرگانی عقاب سبز مهرسام عرضه کننده انواع دانه قهوه در ایران

خریدی مطمئن،کیفیت بالا و پشتیبانی حتی بعد از ارسال

قهوه را شرکتی، ارزان و با ضمانت کیفیت و فروش بخرید

ارسال بار به تمامی نقاط ایران

امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید، برای اطلاع دقیق و لحظه ای قیمت به روز دانه قهوه با ما تماس بگیرید و یا از صفحه قیمت روز قهوه (اینجا) دیدن نمایید، همچنین برای اطلاع کامل و جامع درباره دانه قهوه به صفحه مقالات (اینجا) ما مراجعه فرمایید و با نظرات و پیشنهادات خود مارا در این امر یاری نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *