قهوه ماداگاسکار و مشخصات آن

دانه قهوه کنگو و مشکلات صادرات آن
2019-12-26
قهوه هاوایی
قهوه هاوایی و مشخصات آن
2019-12-30

قهوه ماداگاسکار و مشخصات آن

قهوه ماداگساکار جز گونه های قهوه عربیکا می باشد که حدود 90 درصد این قهوه را گونه قهوه عربیکا تشکیل داده است. قهوه ربوستا نیز به طور کم در این کشور کشت می شود.

در ماداگاسکار قهوه در سطح ملی محبوب بوده و بخش بزرگی از زندگی روزمره مردم است.

در قلب آن، فروشندگان خیابانی هستند که زندگی خود را به فراوری قهوه از دانه تا فنجان اختصاص می دهند.

اما در اینجا معنای فروشنده خیابانی بیش از سرو کردن قهوه است ، فروشندگان با هر فنجان قهوه ای که تهیه می کنند در واقع خدمات اجتماعی مهمی را فراهم می کنند.

شرایط جغرافیایی ماداگاسکار

جمهوری ماداگاسکار در ساحل جنوبی آفریقا در اقیانوس هند واقع شده است.

ماداگاسکار چهارمین جزیره بزرگ جهان به حساب می آید. منطقه ماداگاسکار دارای آب و هوای متنوعی می باشد که مناطق شمالی این کشور دارای جنگل های بارانی و مناطق جنوبی این کشور دارای کویر و آب و هوای خشک می باشد.

امروزه بر اساس آتش سوزی حدود نود و پنج درصد از پوشش اصلی جنگلی این کشور از بین رفته است.

مصرف بالای داخلی قهوه در ماداگاسکار

مردمان ماداگاسکار به خصوص منطقه مالاگاچ مصرف قهوه بالایی دارند که حدود چهل درصد تولید قهوه این کشور مصرف داخلی این کشور می باشد.

صادرات قهوه ماداگاسکار گونه ربوستا آن با کیفیت بالا بیشتر به کشور فرانسه انجام می شود. و کشور فرانسه یکی از مشتریان ثابت این گونه قهوه می باشد.

قهوه ماداگاسکار

آینده صنعت قهوه در ماداگاسکار

موفقیت ماداگاسکار با سایر محصولات با ارزش بالا مانند وانیل باعث ایجاد خوشبینی می شود که کشت قهوه Arabica در آینده افزایش می یابد و در نهایت ورود ماداگاسکار به بازار قهوه ویژه و ایجاد درآمد قابل توجهی برای کشور خواهد شد.

موسسه ای به نام USAID برای کمک به موفقیت در تولید کنندگان قهوه Arabica در بازسازی صنعت قهوه ماداگاسکار در مناطق فقیرنشین تلاش کرده است.

این تلاش شامل مراکز جدید پردازش و آموزش برای کشاورزان است که تکنیک های جدیدی را برای همه چیز از کشت گرفته تا برشته فراهم می کند و بر روش های کشاورزی پایدار تأکید دارد.

کشور ماداگاسکار تلاش زیادی برای پا گیری قهوه خود در صنعت قهوه جهان انجام داده است و با برنامه ریزی های که در آینده خود دارند امید به روزی دارند که در صنعت قهوه نام خود را در ذهن مردم هک کنند.

تاریخچه قهوه ماداگاسکار

اقتصاد ماداگاسکار به تولید وانیل، قهوه ، میخک و برنج بستگی دارد، اما کشاورزی در اینجا عمدتاً برای گذراندن زندگی انجام می شود. کشاورزان خرده پا آنقدری محصولات کشاورزی کشت می کنند که برای تغذیه خانواده خودشان کافی باشد و باقی مانده تولیدشان را در بازارهای محلی می فروشند.

اما همیشه اینگونه نبود.

استقلال در سال 1960 به این کشور آمد و از آن زمان تا دهه 1980، قهوه یکی از موارد برتر صادرات ماداگاسکار بود. این صنعت نویدبخش بوده و پتانسیل بالایی داشت. در واقع، در این دوره، ماداگاسکار هشتمین کشور بزرگ تولیدکننده قهوه در جهان از نظر حجم بود.

در سال 2001 صادرات به تنها 12 درصد کاهش یافت. ماداگاسکار از زمان استقلال خود از چهار دوره اساسی گذر کرده و بی ثباتی سیاسی تأثیر مهمی در اقتصاد این کشور داشته است. تولید قهوه خام از سال 2015 به طور میانگین تنها به 46000 تن می رسد.

اما با اینکه ممکن است قهوه ماداگاسكار از اوج بین المللی اش پایین آمده باشد، بازار محلی امن تر است. در واقع، در داخل، قهوه کشور را به راه های مختلف حفظ می کند.

قهوه ماداگاسکار

خرید قهوه ماداگاسکار

شما خریداران و مصرف کنندگان دانه های قهوه در ایران می توانید دانه مرغوب قهوه را به صورت آنلاین تهیه نمایید. جهت سفارش و کسب اطلاعات بیشتر لطفا از طریق کانالهای ارتباطی زیر با ما تماس حاصل بفرمایید.

شماره تماس : 09129780370 محمد مهرسام

اینستاگرام : mehrsam_coffee@

وب سایت : www.coffeeirani.ir

آدرس دفتر : خیابان امام ، میدان شورا ، پاساژ ثنا ، طبقه همکف واحد 23

شرکت بازرگانی عقاب سبز مهرسام عرضه کننده انواع دانه قهوه در ایران

خریدی مطمئن ،کیفیت بالا و پشتیبانی

حتی بعد از ارسال

قهوه را شرکتی ، ارزان و با ضمانت کیفیت و فروش بخرید

ارسال بار به تمامی نقاط ایران

امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید، برای اطلاع دقیق و لحظه ای قیمت به روز دانه قهوه با ما تماس بگیرید و یا از صفحه قیمت روز قهوه (اینجا) دیدن نمایید، همچنین برای اطلاع کامل و جامع درباره دانه قهوه به صفحه مقالات (اینجا) ما مراجعه فرمایید و با نظرات و پیشنهادات خود مارا در این امر یاری نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *