قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / مقالات / دانه قهوه ویتنام

دانه قهوه ویتنام

دانه قهوه ویتنام حدود 17% از قهوه های جهان را متشکل میشود و جزو بزرگترین تولید کنندگان و صادر کنندگان قهوه به شمار می آید. حدود نیمی از قهوه های روبوستای جهان در کشور ویتنام تولید میشود. قهوه های ویتنام به 50 کشور مختلف سرتاسر دنیا صادر میشود و یکی از خریداران اصلی قهوه ویتنام آمریکا میباشد.

به دلیل تولید زیاده قهوه در این کشور ، این کشور به تولید انبوه قهوه کم کیفیت معروف میباشد. 20% از مساحت کشور ویتنام را تپه های کم ارتفاع و کوه های پوشیده از جنگل تشکیل میدهد. چرخ اصلی اقتصاد ویتنام توسط کشاورزی ، جنگل داری و ماهیگیری میچرخد.

اصلی ترین تولیدات کشور ویتنام عبارت اند از :

  • برنج
  • قهوه
  • چای
  • نیشکر
  • سیب زمینی
  • انواع دانه های خوراکی

ویتنام یکی از بزرگترین تولید کننده های قهوه در جهان به شمار می آید و این جایگاه به دلیل کیفیت قهوه این کشور نمیباشد بلکه به دلیل حجم زیاد تولید قهوه در این کشور است.

افزایش یک شبه تولید دانه قهوه ویتنام

کشور ویتنام یک شبه از تولید کننده ای ساده به یکی از تولید کنندگان اصلی در جهان تبدیل شد و بعد از مدت کوتاهی توانست جایگاه دوم را بعد از برزیل در تولید قهوه به خود اختصاص دهد. برنامه ریزی افزایش تولید قهوه در ویتنام در سال 1990 ایده بانک مرکزی جهانی بود و بعد از مدتی همین سازمان ویتنام را به سمت کاهش تولید قهوه هدایت کرد.

خرید دانه قهوه ویتنام

تاریخچه کشت قهوه در ویتنام

اولین درختان قهوه حدود 150 سال پیش توسط فرانسوی ها در این سرزمین کاشته شد. در سال 1975 دولت کمونیستی این کشور گسترش تولید قهوه را جزو اولویت های خود قرار داد اما نتیجه به هیچ عنوان راضی کننده نبود ؛ چرا که دولت ویتنام در نحوه کاشت و محل کاشت درختان نظرات خود را به کشاورزان تحمیل میکردند. در آخر در سال 1990 توانستند قوانین جدیدی بگذارند و دخالت دولت را در کاشت قهوه و… کم کنند و کشاورزان توانستند سود کار خود را برای خودشان نگه دارند.

منطقه های حاصل خیز برای دانه قهوه ویتنام

ویتنام با داشتن خاک آتشفشانی و حاصلخیز برای کشت قهوه بسیار مناسب میباشد. حدود 45% از قهوه ی این کشور در استان داک لاک تولید میشود. دو استان لام دونگ و جیالای نیز روی هم رفته 40% از قهوه کشور ویتنام را تولید میکنند. در اوایل 98% از قهوه تولید شده در ویتنام روبوستا بود. اما امروزه این کشور تلاش کرده تا بتوانند تولید قهوه عربیکا را افزایش دهد.

امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید، برای اطلاع دقیق و لحظه ای قیمت به روز دانه قهوه با ما تماس بگیرید و یا از صفحه قیمت روز قهوه (اینجا) دیدن نمایید، همچنین برای اطلاع کامل و جامع درباره دانه قهوه به صفحه مقالات (اینجا) ما مراجعه فرمایید و با نظرات و پیشنهادات خود مارا در این امر یاری نمایید

منبع

مطلب پیشنهادی

فواید قهوه

فواید قهوه

فواید قهوه یکی از نوشیدنی هایی که در حال حاضر بین مردم طرفدار زیادی پیدا …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *