دانه قهوه لائوس و مشخصات جغرافیایی آن

قهوه هاوایی
قهوه هاوایی و مشخصات آن
2019-12-30
قهوه میانمار
دانه قهوه میانمار و مشخصات آن
2020-01-02

دانه قهوه لائوس و مشخصات جغرافیایی آن

دانه قهوه لائوس جز گونه های قهوه عربیکا و همچنین ربوستا و لیبریکا می باشد. منطقه اصلی قهوه لائوس در ارتفاعات بلند Bolaven Plateau می باشد که دارای خاک آتشفشانی سرخ است که این خاک باعث می شود گیاهان قهوه شکوفه بزنند.

گیاهان قهوه اولین بار در دهه 1920 توسط فرانسویا که به ارتفاعات مرتفع و ارتفاعات حاصلخیز به عنوان یک منطقه بزرگ شناخته شده هستند به منطقه لائوس معرفی شد.

فلات بولاون شامل سه استان جنوبی است که سکونگ و در غرب مرز با ارتفاعات مرکزی ویتنام و شمال مرز کامبوج قرار دارد.

تولید قهوه در لائوس

منطقه لائوس به دلیل جمعیت زیاد (نزدیک 7 میلیون نفر) و داشتن مزارع کشاورزی برای کشت قهوه در آینده سهم زیادی در صنعت قهوه خواهد داشت.

این کشور محاصره شده ضرر زیادی از جنگ دیده است که بیشتر مردم این کشور در فقر زندگی می کنند.

در حالی که این کشور یکی از تولید کنند های بزرگ تریاک می باشد و این محصول را تنها فرصت اقتصادی خود می داند.

تولید قهوه در این کشور امروزه گسترش یافته و یک جایگزین خوب برای تولید تریاک می باشد.

در دهه 1990 یک ابتکار قهوه در لائوس توسط اتحادیه اروپا سرمایه گذاری شد اما به دلیل نداشتن بازار فروش محصول در نتیجه با شکت همراه شد.اما امروزه تلاش های زیادی برای راه اندازی صنعت این قهوه در حال پای گیری می باشد.

قهوه لائوس

برنامه ریزی های رشد تولید قهوه لائوس

اگر بخواهیم به بحث تاریخی فروش قهوه لائوس بپردازیم باید بگوییم بیشتر دانه های قهوه لائوس به واسطه هایی فروخته می شود که آن را به اتحاد شوروی و دیگر متحدین کمونیست می فروختند.

امروزه در ایالت متحده بازارهای جدیدی برای قهوه لائوتایی راه اندازی شده است، که بر روی تولید قهوه ارگانیک کیفیت بالای عربیکا به عنوان قهوه های خاص به جای قهوه درجه پایین ربوستا به بازار عرضه می شود، در حال گسترش می باشد.

این امر باعث فروش بالایی برای کشاورزان به همراه دارد و انگیزه ی خوبی برای کشاورزان در تولید قهوه مرغوب در لائوس می باشد.

اگرچه هنوز میزان تولید قهوه در لائوس نسبتا کم می باشد اما انتظار می رود در سال های آینده با داشتن کیفیت بالا و بهبود زیر ساخت های تولید قهوه رشد چشمگیری در صنعت قهوه داشته باشد.

مهم ترین برند قهوه لائوس

شرکتی به نام زعفران قهوه در لائوس دانه قهوه های مرغوبی تولید میکند که این قهوه ها از مخلوط قهوه های تپه (مین ، خمو ، همونگ و گاساک) که در کوه های لائوس در امتداد رودخانه مکونگ واقع شده است تولید می شود.

قهوه زعفران قهوه ایی است که در سایه درختان رشد می کند، قهوه زعفران کاملا ارگانیک برداشت می شود که 800 متر بالا تر از سطح دریا در ارتفاعات Luang Prabang کشت و برداشت می شود.

در اوایل دهه 1990 ، لائوس حدود 83،000 کیسه قهوه (تقریباً 5000 تن) تولید کرد و اکنون این میزان بیش از چهار برابر شده است. بیشتر قهوه لائوس به فرانسه صادر می شود.

قهوه لائوس

خرید قهوه لائوس

شما خریداران و مصرف کنندگان دانه های قهوه در ایران می توانید دانه مرغوب قهوه را به صورت آنلاین تهیه نمایید. جهت سفارش و کسب اطلاعات بیشتر لطفا از طریق کانالهای ارتباطی زیر با ما تماس حاصل بفرمایید.

شماره تماس : 09129780370 محمد مهرسام

اینستاگرام : mehrsam_coffee@

وب سایت : www.coffeeirani.ir

آدرس دفتر : خیابان امام ، میدان شورا ، پاساژ ثنا ، طبقه همکف واحد 23

شرکت بازرگانی عقاب سبز مهرسام عرضه کننده انواع دانه قهوه در ایران

خریدی مطمئن ،کیفیت بالا و پشتیبانی

حتی بعد از ارسال

قهوه را شرکتی ، ارزان و با ضمانت کیفیت و فروش بخرید

ارسال بار به تمامی نقاط ایران

امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید، برای اطلاع دقیق و لحظه ای قیمت به روز دانه قهوه با ما تماس بگیرید و یا از صفحه قیمت روز قهوه (اینجا) دیدن نمایید، همچنین برای اطلاع کامل و جامع درباره دانه قهوه به صفحه مقالات (اینجا) ما مراجعه فرمایید و با نظرات و پیشنهادات خود مارا در این امر یاری نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *