دانه قهوه میانمار و مشخصات آن

قهوه لائوس
دانه قهوه لائوس و مشخصات جغرافیایی آن
2020-01-01
قهوه غنا
دانه قهوه غنا و مشخصات جغرافیایی این کشور
2020-01-04

دانه قهوه میانمار و مشخصات آن

دانه قهوه میانمار را  در گذشته به نام قهوه بُرمه می شناختند. قهوه سنتی این کشور قهوه ربوستا بوده است که امروزه تولید چشمگیری در تولید قهوه عربیکا با کیفیت داشته است.

قهوه میانمار بیشتر دارک رُست به بازار عرضه می شود.قهوه میانمار با کیفیت از جنس و خصوصیات خوبی برخوردار است اما با این وجود جایی در بازار قهوه های خاص ندارد.قهوه میانمار که به صورت خشک فراوری شده است شباهتی زیادی با قهوه Cerrado برزیل دارد.

قهوه میانمار به دلیل داشتن جنس سخت دانه (روغنی) و ویژگی های خاکی که دارد نیز با قهوه اندونزی مقایسه می شود.

رشد قهوه میانمار

بیشتر قهوه عربیکا میانمار در ارتفاعات شمال کشور کاشت و برداشت می شوند در حالی که محصولات ربوستا بیشتر در مناطق جنوبی رشد می کنند.

کشاورزان خرده پا که مزارع کشاورزی آن ها به طور متوسط کمتر یک هکتار می باشد حدود هشتاد درصد از کل قهوه این کشور را تامین می کنند.

حدود دو سوم از قهوه میانمار، زیرگونه قهوه عربیکا می باشد و بیشتر آن گونه ربوستا می باشد.

مشکلاتی همچون نا آرامی های سیاسی و مسائل مربوط به حقوق شهروندی ، بازار قهوه در میانمار را نا منظم کرده است.

در این راستا ایالت متحده کمک های زیادی برا صنعت قهوه این کشور مانند قهوه تیمور کرده است که از جمله این کمک ها می توان به کمک های مالی برای حمایت از تعاونی های کشاورزان می باشد اشاره نمود.

ایالت متحده در حمایتی که می کرد به کشاورزانی که قهوه بیشتری تولید می کردند پول بیشتری میداد و این پول مستقیم به دست کشاورزان داده می شد نه به دست دولت.

قهوه میانمار

تاریخچه قهوه میانمار

رشد قهوه در میانمار از سال 1885 میلادی آغاز شد که مردمان این کشور شروع به کشت گیاهان قهوه کردند.

در سال های اخیر کشور میانمار تولید چشمگیری داشته است.

منطقه میانمار شمالی به دلیل داشتن ارتفاعات بالا و داشتن خاک قرمز با کیفیت بالا و بارندگی فراوان ، پتانسیل تولید مقدار بالایی از قهوه با کیفیت بالا عربیکا را نشان داده است.

برای گسترش تولید قهوه میانمار برنامه ریزی های زیادی شده است که از جمله این برنامه ها می توان به استفاده روش تولید بهتر و همچنین تکنیک های فراوری قهوه و آموزش کشاورزان نام برد که همین امر باعث بازده بالایی در تولید قهوه با کیفیت عربیکا شده است.

در منطقه میانمار گونه های دیگری مثل قهوه ربوستا ، لیبریکا و الکسا نیز رشد می کند. حدود هشتاد درصد قهوه میانمار در مزارع های کوچک و با استفاده از روش فراوری احتیاطی پرورش می یابد.

به طور مثال دانه قهوه که به روش خشک فراوری شده با میوه قهوه خشک شده مخلوط می شوند.

مقدار تولید قهوه میانمار

در اوایل سال 2000 میانمار سالانه بیش از 300 تن قهوه تولید می کرد که بیشتر این قهوه ها توسط سه تولید کننده بزرگ اداره می شد که این سه تولید کننده بزرگ Maha ، MFE و Premier هستند.

تولید قهوه میانمار به طور پیوسته در حال افزایش است  و یک مرکز آموزش کشاورزی توسط دولت نظامی میانمار در شمال استان ماندالیای با همکاری یک مدرسه مزرعه کره جنوبی آغاز شده است.

هدف این مرکز ارائه آموزش های مهندسی کشاورزی ، تحقیق و اقتصاد برای کشاورزان و دانشجویان روستایی است.

قهوه میانمار

خرید قهوه میانمار

شما خریداران و مصرف کنندگان دانه های قهوه در ایران می توانید دانه مرغوب قهوه را به صورت آنلاین تهیه نمایید. جهت سفارش و کسب اطلاعات بیشتر لطفا از طریق کانالهای ارتباطی زیر با ما تماس حاصل بفرمایید.

شماره تماس : 09129780370 محمد مهرسام

اینستاگرام :mehrsam_coffee@

وب سایت : www.coffeeirani.ir

آدرس دفتر : خیابان امام ، میدان شورا ، پاساژ ثنا ، طبقه همکف واحد 23

شرکت بازرگانی عقاب سبز مهرسام عرضه کننده انواع دانه قهوه در ایران

خریدی مطمئن ،کیفیت بالا و پشتیبانی

حتی بعد از ارسال

قهوه را شرکتی ، ارزان و با ضمانت کیفیت و فروش بخرید

ارسال بار به تمامی نقاط ایران

امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید، برای اطلاع دقیق و لحظه ای قیمت به روز دانه قهوه با ما تماس بگیرید و یا از صفحه قیمت روز قهوه (اینجا) دیدن نمایید، همچنین برای اطلاع کامل و جامع درباره دانه قهوه به صفحه مقالات (اینجا) ما مراجعه فرمایید و با نظرات و پیشنهادات خود مارا در این امر یاری نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *