دانه قهوه فیلیپین و منطقه جغرافیایی رشد آن

قهوه پاپوا
دانه قهوه پاپوا (قهوه گینه نو) را بشناسید
2020-01-14
قهوه مرغوب
روش تشخیص قهوه مرغوب
2020-01-16

دانه قهوه فیلیپین و منطقه جغرافیایی رشد آن

دانه قهوه فیلیپین و بزرگ ترین مزارع برای کشت این قهوه. درست است! بزرگترین مزارع قهوه در فیلیپین در یک منطقه کوهستانی در نزدیکی شهر آلکووی در جنوب شهر سبو در حدود 700 متر از سطح دریا واقع شده است.

گیاهان قهوه در آب و هوای نسبتاً پایدار منطقه با بارندگی فراوان شکوفا می شوند.

گونه ربوستا قهوه فیلیپین

بیشتر قهوه های رشد یافته در فیلیپین (حدود 85٪) Robusta با کیفیت پایین است که بیشتر برای تولید قهوه فوری مورد استفاده قرار می گیرد.

مزارع روبوستا در Bukidnon ، Misamis Oriental ، Sultan Kudarat ، Bataan ، Bohol ، سبو ، دره کمپوستلا و Palawan و مناطق مختلف دیگر واقع شده است. شرکت نستله درصد زیادی از محصول را خریداری می کند.

گونه عربیکا قهوه فیلیپین

حدود پنج درصد از تولید قهوه در فیلیپین قهوه با عیار بالاتر است که به عنوان Kapeng Tagalog شناخته می شود در حالی که هفت درصد آن گونه Excelsa است که در برابر خشکسالی مقاوم است.

حدود سه درصد قهوه فیلیپین نوعی قهوه Liberica است و به عنوان Kapeng Barako شناخته می شود و به دلیل توانایی آن برای رشد در انواع مختلف خاک طرفدار زیادی دارد.

قهوه فیلیپین

تاریخچه قهوه فیلیپین

برای اولین بار قهوه در سال 1749 توسط یک franciscan frippines به فیلیپین آورده شد و به یک صنعت پر رونق تبدیل شد. بیماری زنگ قهوه محصولات زراعی را در اواخر قرن نوزدهم تجزیه کرد.

در پایان دوره استعمار اسپانیا ، فیلیپین یکی از صادرکنندگان برتر قهوه بود ، اما تجارت قهوه به دلیل عدم حمایت دولت ، شهرنشینی و سایر عوامل از جمله کاهش جهانی قبلی در قیمت قهوه ، از بین رفت.

تولید چشمگیر قهوه در فیلیپین

قیمت های بالای قهوه در حال حاضر در سراسر جهان به تحریک افزایش تولید قهوه در فیلیپین کمک می کند.

در سال 1989 حدود 130،000 هکتار در سطح کشور در قهوه کشت می شد ، اما تا سال 2006 سطح زمین فقط 75،000 هکتار بود.

امروزه قهوه نوشیدنی بسیار محبوب در بین جمعیت فیلیپینی است. Starbucks اکنون با داشتن کافه های بسیاری در مانیل و سایر مناطق ، حضور گسترده ای در کشور فیلیپین دارد.

کشور فیلیپین برنامه های زیادی برای افزایش کیفیت محصولات کشاورزی قهوه خود قرار داده است که برخی از این برنامه ها مانند دادن وام کشاورزی ، تجهیزات کوچک کشاورزی و آموزش رایگان کشت و تولید قهوه در این کشور است.

این امر باعث تولید چشمگیری در صنعت تولید قهوه در شکور فیلیپین می باشد که بر اساس گزارش های موجود در مارس 2017 دولت فیلیپین برای سال 2020 میلادی تقریبا 215000 تن تولید قهوه را در برنامه خود مورد هدف قرار داده است که به کشورهای دیگر صادر کند که این تعداد 3500000 کیسه 60 کیلوگرمی می باشد.

طبق گزارش ICO ، کل تولید محصولات زراعی در سال 2015 فقط 208،000 کیسه بود ، به این معنی که هدف نشان دهنده رشد تقریباً 18 برابر در 6 سال است.

این متفاوت از سازمان آمار فیلیپین (PSA) است که میزان تولید قهوه را 36000،000 تن (کیسه 600000 در 60 کیلوگرم) گزارش کرده است.

برای دستیابی به این هدف ، آنها به دنبال افزایش عملکرد تا 1000 کیلوگرم در هکتار (تقریباً 4 برابر افزایش) و مزارع قهوه از 125،000 هکتار به 200،000 هکتار (تقریباً 1.6 برابر افزایش) می دهند.

این کار تشکیل شورای قهوه فیلیپین (PCC) ، بودجه / اعتبار / بیمه برای تولید کنندگان و ایجاد نهال / مهد کودک جدید و برنامه های آموزشی برای کمک به کشاورزان در افزایش عملکرد در هر هکتار خواهد بود.

این اهداف تهاجمی همراه با تمرکز بر منافع ملی برای پایان دادن به واردات ، به این معنی است که احتمالاً تولید روبوستا با تمرکز کمتری به عربیکا برای صادرات به کشورهای دیگر ، شاهد افزایش بزرگی خواهد بود.

قهوه فیلیپین

خرید قهوه فیلیپین

شما خریداران و مصرف کنندگان دانه های قهوه در ایران می توانید دانه مرغوب قهوه را به صورت آنلاین تهیه نمایید. جهت سفارش و کسب اطلاعات بیشتر لطفا از طریق کانالهای ارتباطی زیر با ما تماس حاصل بفرمایید.

شماره تماس : 09129780370 محمد مهرسام

اینستاگرام : mehrsam_coffee@

وب سایت : www.coffeeirani.ir

آدرس دفتر : خیابان امام ، میدان شورا ، پاساژ ثنا ، طبقه همکف واحد 23

شرکت بازرگانی عقاب سبز مهرسام عرضه کننده انواع دانه قهوه در ایران

خریدی مطمئن ،کیفیت بالا و پشتیبانی

حتی بعد از ارسال

قهوه را شرکتی ، ارزان و با ضمانت کیفیت و فروش بخرید

ارسال بار به تمامی نقاط ایران

امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید، برای اطلاع دقیق و لحظه ای قیمت به روز دانه قهوه با ما تماس بگیرید و یا از صفحه قیمت روز قهوه (اینجا) دیدن نمایید، همچنین برای اطلاع کامل و جامع درباره دانه قهوه به صفحه مقالات (اینجا) ما مراجعه فرمایید و با نظرات و پیشنهادات خود مارا در این امر یاری نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *