قهوه هاوایی و مشخصات آن

قهوه ماداگاسکار
قهوه ماداگاسکار و مشخصات آن
2019-12-28
قهوه لائوس
دانه قهوه لائوس و مشخصات جغرافیایی آن
2020-01-01

قهوه هاوایی و مشخصات آن

قهوه هاوایی! وقتی صحبت از قهوه هاوایی می شود اغلب مردم درباره قهوه Kona و یک دلیل خوب فکر می کنند.

قهوه Kona به عنوان یکی از برترین قهوه های جهان شناخته شده است.

قهوه Kona در بسیاری از مزارع های خانوادگی کشت می شود و گیاه این نوع قهوه بیش از یک قرن قدمت دارد، که میتوان گفت این گیاه از قدمت بالایی برخوردار است.

بسیاری از کشاورزان قهوه Kona فرزندان نسل پنجم از پیشگامان Kona هستندکه نیز امروزه در حال کار در مزارع Kona هستند.

منطقه Kona در ضلع جنوب غربی جزیره Big Big Hawaii قرار دارد و قهوه Kona یکی از بهترین قهوه های برتر دنیا است که داوران آن را به دلیل داشتن طعم ساده اما غنی آن ، معمولاً سبک ، لطیف و ملایم با رایحه ای پیچیده متمایز می کنند.

مناطق کشت قهوه هاوایی

علاوه بر كونا ، در حال حاضر مناطق ديگري از جزيره بزرگ نيز آغاز شده است كه مقدار قابل توجهي از دانه هاي قهوه سبز را در درجه اول صادر مي كنند. برخی از اینها نشان دهنده پتانسیل بسیار خوبی برای برابر یا بالاتر بودن کیفیت دانه های قهوه Kona است.

این مناطق قهوه بزرگ Big Island در پونا ، Hamakua ، Hilo و Kau واقع شده اند و بیشتر آنها مزارع قهوه متعلق به خانواده و اداره می شوند.

در جزایر دیگر هاوایی نیز مزارع قهوه زیادی وجود دارد که شامل دو مزارع قهوه مکانیزه بسیار بزرگ ، یکی در کاوای و دیگری در مولوکای است.

یکی دیگر از مزارع مهم قهوه در اواهو قرار دارد و حدود 180 هکتار که در ساحل شمالی آن جزیره قرار دارد را پوشانده است.

قهوه هاوایی

فروش قهوه هاوایی

بخشی از ایالت متحده که وارد کننده دانه قهوه سبز هستند نیازی به تهیه قهوه ندارند.

منطقه هاوایی به عنوان بخشی از یک کشور جهان اول ،به اینترنت و پایگاه بزرگی در مناطق مرزی دسترسی دارد.

این امر باعث شده که کشاورزان هاوایی بجای اینکه قهوه خود را از طریق کارگزاران توزیع کنند، قهوه مارک خود را به عمده فروشی و توزیع آن به سرزمین اصلی خودشان انجام دهند.

بخش حمل و نقل بعضی اوقات دشوار و سخت است ، و این امر باعث می شود که قهوه تازه بو داده فقط از طریق معتبر ترین خرده فروشان آنلاین در دسترس باشد.

برخی کشاورزان تصمیم می گیرند که خودشان قهوه ها را بسته بندی کنند و به فروشگاه های خرده فروشی یا مراکز پخش مانند آمازون ( جایی که قهوه میتواند هفته ها یا ماه ها قبل از فروش بماند) بفرستند.

شرکت استارباکس به عنوان یک شرکت معتبر نیز از قهوه هاوایی در میکس های خود استفاده می کند .

فصل برداشت قهوه هاوایی

قهوه ممکن است در طول سال چندین بار در منطقه هاوایی کشت شود؛

فصل اولیه برداشت قهوه از اواخر تابستان آغاز می شود و ممکن است تا آغاز بهار ادامه یابد. تعداد برداشت محصولات زراعی که یک درخت قهوه تولید می کند با تعداد بارندگی ها در فصل دسامبر – فوریه (کونا) گره خورده است  که هر بارندگی باعث گلدهی و رشد قهوه های بعدی می شود.

قهوه هاوایی

آیا هاوایی تنها ایالتی است که قهوه پرورش می دهد؟

هاوایی تنها ایالتی است که به لطف آب و هوای گرمسیری منحصر به فرد ، قهوه را به مقدار قابل توجهی رشد می کند.

پورتوریکو مقدار قهوه نسبتاً قهوه و هزینه ای مشابه قهوه هاوایی تولید می کند و شاهد بررسی های مستقل و مناسبی است. این ممکن است به لطف آسیب های گسترده به زیرساخت ها و مزارع از طوفان ماریا در سال 2017 به خطر بیفتد.

در فلوریدا و کالیفرنیا برخی از مزارع سرگرمی وجود دارد که سالانه چند صد پوند (به چند هزار) پوند تولید می کنند ، اما به طور کلی این محصولات در بازار ملی یا بین المللی در دسترس نیستند و از کیفیت آن اطلاعات کمی وجود دارد.

تعداد مزارع قهوه در منطقه هاوایی

در منطقه كونا بین 650 تا 700 مزارع قهوه وجود دارد كه اندازه آنها تقریباً سه تا هفت هكتار است.

سایر مزارع قهوه در جزیره بیگ شامل مزارع در ولسوالی های کاو ، پونا و هماکوا (حدود 40 مزرعه) و در سایر جزایر هاوایی (حدود 50 مزرعه) از جمله مزارع قهوه در اواهو ، مائوئی ، ملوکایی و کاوایی است.

سه مزرعه بزرگ قهوه در هاوایی شامل یک مزارع قهوه 4000 هکتاری در کاوای ، یک مزارع 500 هکتار در مولوکای ، نزدیک به 200 هکتار در اواهو و یک مزارع 500 هکتار در مائوئی است.

میزان رُست قهوه هاوایی

قهوه کونا قهوه ای با کیفیت است که باید آن را متوسط رُست داده شود تا بهترین طعم را داشته باشد.

قهوه هایی که به نام کونا بسیار تیره فروخته می شود معمولا قهوه هایی با درجه پایین هستند که بیش ار حد برشته شده اند.
پس بهتر است قهوه مدیوم رُست کونا را انتخاب کنید چون از طعم و مزه ای لطیف خوبی برخوردار است.

تولید سالانه قهوه هاوایی

مزارع قهوه در هاوایی به طور متوسط سالانه 1400 پوند قهوه تولید می کند.

یک مزارع 3 الی 5 هکتاری ممکن است حدود 20،000 تا 40،000 پوند میوه قهوه داشته باشد که به طور میانگین یک درخت متوسط حدود 22 پوند گیلاس قهوه دارد.

ایالت هاوایی در سال 2010 حدود هفت تا نه میلیون پوند دانه های قهوه سبز (دانه های قهوه خنک نشده) تولید کرد.

سال 2013 و 2014، طبق گفته های hawaiicoffeeindustry.com تولید قهوه در منطقه هاوایی 6،794،700 پوند قهوه سبز بوده است. مزارع قهوه در هاوایی به طور میانگین در هر هکتار سالانه 1400 پوند قهوه تولید می کنند.

قهوه هاوایی

گونه های مختلف قهوه هاوایی

منطقه هاوایی یک جزیره بسیار بزرگ است که قهوه هایی زیادی در این منطقه کشت و برداشت می شود که در کافه ایرانی قصد داریم به این قهوه ها اشاره کنیم و راجب هر نوع قهوه توضیحات مختصری بدهیم.

با کافه ایرانی همراه باشید.

قهوه Big Island

وقتی صحبت از قهوه بیگ آیلند است ، اکثر مردم فوراً درباره قهوه Kona فکر می کنند که مدتهاست در میان بهترین قهوه های تخصصی دنیا به حساب می آید. چندین منطقه دیگر از جزیره بزرگ در حال حاضر قهوه خوب تولید می کنند.

قهوه بیگ آیلند در حال ظهور شامل قهوه Kau و قهوه پونا (در جنوب شرقی Kona) و قهوه Hamakua و هیلو قهوه (در سمت شمال شرقی جزیره) هستند. بیشتر این مزارع قهوه در جزیره بیگ متعلق به خانواده و اداره آن هستند و معمولاً روشهای كونا را دنبال می كنند كه در آن گیلاس قهوه در اوج رسیدن دست به دست می شود.

قهوه PUNA

امروزه بیش از دوازده مزارع قهوه در پونا وجود دارد که بیش از 125 هکتار قهوه در آنجا تولید می شود .پونا در جنوب شرقی جزیره بزرگ هاوایی واقع شده است.

انواع گیاه قهوه که در پونا رشد می کنند شامل گونه تایپیکا و کاتورا و گونه کمی از گیاهان موکا است.

بیشتر قهوه در ناحیه هکرای هاوایی پونا پرورش داده می شود و مساحت بیشتر مزارع در این منطقه حدود 3 هکتار می باشد. ارتفاعات این مزارع از حدود 1000 تا 2500 فوت بالاتر از سطح دریا می باشد.

هرساله حدود 50.000 پوند میوه قهوه در پونا پرورش می یابد که حدود 10.000 پوند از این قهوه رُست داده می شود که این مقدار تا سال 2012 میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

کافه HAMAKUA

منطقه حماکوا در ضلع شمال شرقی جزیره بیگ واقع شده است و مزارع قهوه به طور متوسط حدود شش هکتار وسعت دارند و در کل حدود 150 هکتار است.

مزارع قهوه Hamakua از 350 فوت بالاتر از سطح دریا تا 2000 فوت از سطح دریا واقع شده اند. قهوه حماکوا دارای عطر و طعم شکلاتی می باشد.

قهوه HILO

بیش از پنج هکتار قهوه در Mountain View در نزدیکی Hilo در محل کارخانه قهوه هیلو کشت می شود.

قهوه هاوایی

کافه KAUU

قهوه کاو در دامنه های جنوبی آتشفشان Mauna Loa رشد می کند.

مزارع قهوه در کاو به طور متوسط حدود 5 هکتار وسعت دارند  و قهوه های این منطقه در مسابقات قهوه سازی نمایش ها و مسابقات مختلفی را به نمایش گذاشته اند. کاو همچنین هر سال بهار یک جشنواره قهوه Kau برگزار می کند.

قهوه Kau به دلیل طعم یکنواخت و با رایحه ای متفاوت و بسیار دلپذیر متمایز است. قهوه با رایحه ای خوشبو و خوشبو کننده و حاوی نت های گل از ارکیده ها و گل های مرکبات ، شیرین و معطر است و اغلب طعم های شکلات عمیق را در کنار گیلاس و نارگیل به شما ارائه می دهد.

از جمله دستاوردهای قابل توجه قهوه Kau ، جایگاه ششم در مسابقات بین المللی معتبر جام حذفی سالانه است که توسط انجمن تخصصی قهوه آمریکا (SCAA) برگزار می شود. این منطقه سالانه حدود 400000 پوند دانه های قهوه سبز (دانه های قهوه خنک نشده) تولید می کند.

خرید قهوه هاوایی

شما خریداران و مصرف کنندگان دانه های قهوه در ایران می توانید دانه مرغوب قهوه را به صورت آنلاین تهیه نمایید. جهت سفارش و کسب اطلاعات بیشتر لطفا از طریق کانالهای ارتباطی زیر با ما تماس حاصل بفرمایید.

شماره تماس : 09129780370 محمد مهرسام

اینستاگرام : mehrsam_coffee@

وب سایت : www.coffeeirani.ir

آدرس دفتر : خیابان امام ، میدان شورا ، پاساژ ثنا ، طبقه همکف واحد 23

شرکت بازرگانی عقاب سبز مهرسام عرضه کننده انواع دانه قهوه در ایران

خریدی مطمئن ،کیفیت بالا و پشتیبانی

حتی بعد از ارسال

قهوه را شرکتی ، ارزان و با ضمانت کیفیت و فروش بخرید

ارسال بار به تمامی نقاط ایران

امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید، برای اطلاع دقیق و لحظه ای قیمت به روز دانه قهوه با ما تماس بگیرید و یا از صفحه قیمت روز قهوه (اینجا) دیدن نمایید، همچنین برای اطلاع کامل و جامع درباره دانه قهوه به صفحه مقالات (اینجا) ما مراجعه فرمایید و با نظرات و پیشنهادات خود مارا در این امر یاری نمایید

1 دیدگاه

  1. عدنان کارگر گفت:

    باسلام
    ممکن لیست موجودی قهوه وقیمت وحداقل قهوه سبز ارسال فرمائید

    باتشکر عدنان کارگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *